Wynajem długoterminowy czy wynajem krótkoterminowy sprzętu IT ?

 
 

Chcesz skorzystać z usługi wynajmu sprzętu komputerowego i zastanawiasz się która metoda będzie najbardziej odpowiednia do Twojego projektu? Zapoznaj się z poniższymi uwagami, a na pewno podejmiesz pewną decyzję.

Wynajem krótkoterminowy przoduje w usługach wynajmu. W dużym stopniu jest to skutek dynamicznego rozwoju rynku event-ów i kilkudniowych szkoleń. Panuje również trend, taki, że firmy same we własnych zakresie decydują się na organizację różnego rodzaju jednorazowych wydarzeń. W takim wypadku wynajem sprzętu komputerowego takiego jak laptopy albo tablety, wraz z pełna obsługą techniczną to idealna metoda nabycia niezbędnych urządzeń. Jest to również duża oszczędność, wygoda i pozbycie się problemu. Klienci oczekują tego aby w kompleksowy sposób świadczyć dla nich usługi.

Wynajem długoterminowy to nic innego jak alternatywa dla leasingu. Na pozór może się wydawać, że oba pojęcia są podobne lecz nic bardziej mylnego. Wynajem cechuje się bardziej korzystnymi warunkami i w znacznym stopniu zaspakaja aktualne potrzeby klientów. Oferta wynajmu jest maksymalnie elastyczna i spersonalizowana pod danego klienta. W leasingu stosuje się sztampowy cennik, który jest mało przyjazny i ciężko negocjowalny. Także od strony organizacyjnej i formalnej o wynajem jest dużo prostszy i szybszy niż leasing. Bazuje on na skomplikowanych umowach i posiada wiele kruczków. Kolejną zaletą wynikającą z korzystania z usług wynajmu jest prostota rozliczenia. Co miesiąc albo inny okres otrzymuje się fakturę VAT, którą łatwo rozliczyć i wciągnąć całą usługę w koszty.

Jakie firmy decydowały się wybierać poszczególny wynajem ?

Doświadczeniem na rynku wynajmu dzieli się firma Sims Rental Solutions. Klienci, którzy do tej pory decydowali się wypożyczyć laptop, /komputer, tablet lub inny sprzęt IT różnorodnie wybierali metodą najmu. Zależy to w dużej mierze od kilkunastu czynników. Liczy się tutaj wielkość organizacji, rodzaj branży i potrzeba usług. Tak naprawdę to każda organizacja do pracy potrzebuje komputery.